Fiorito wooden frame 10x15 cm, white with bevelled passepartout
Top-Features
- Wooden frame
- Image size up to 7 x 10 cm
- Clear glass, washed
- Made of Wood
- Occasion: Neutral
Fiorito wooden frame 10x15 cm, white with bevelled passepartout
Wooden frameFiorito
inward sloping MDF profile, grained, foiled surface, with bevelled passepartout in various formats and colors.
MDF rectangular profileColors
:light oak, dark oak, white, walnut, dark gray.
Glass: Washed clear glass
Inserts:with bevelled passepartoutBack panel
: hardboard, up to 20x30 cm with stand-up display
Hanging:eyeletsfor portrait or landscape hanging
Closure:Flexpins
Packaging: shrink-wrappedfilm, from 20x30 cm cardboard protective corners with additional edge protection at the bottom.
| General | |
|---|---|
| Gallery | ✔ |
| Product type | Wooden frame |
| Table frame | ✔ |
| Colour | white |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 7 x 10 cm |
| Glass type | Clear glass, washed |
| Bar width | 20 mm |
| Material | Wood |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 20 mm |
| Height | 165 mm |
| Depth | 115 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 285 g |
| Other features | |
|---|---|
| agName | Wooden frame |
| Image size | 10 X 15 |
| Product world | 20 Country Style |
| Finishing | with bevel cut passepartout |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product















Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.