Chic plastic frame with silver inner edge, in which you can show off one of your most beautiful photos in the format 20x30 cm great.
Top-Features
- Plastic frame
- Image size up to 20 x 30 cm
- Normal glass
- Made of Plastic
- Occasion: Neutral
Chic plastic frame with silver inner edge, in which you can show off one of your most beautiful photos in the format 20x30 cm great.
Plastic frame Classic Style
Plastic strip in various formats and colors
Strip: semicircular profile with silver inner edge
Colors: black I white I natural I walnut I silver I steel
Glass: washed clear glass
Inlay: punched
Back:
hardboard, up to 20x30 cm with stand
Hanger: Eyelets for portrait and landscape hanging
Closure: twist clip
Packaging:
shrink-wrapped film, from 20x30 cm cardboard protective corners with additional edge protection at the bottom
| General | |
|---|---|
| Product type | Plastic frame |
| Table frame | ✔ |
| Colour | white |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 20 x 30 cm |
| Glass type | Normal glass |
| Material | Plastic |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 210 mm |
| Height | 310 mm |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product















Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.