Trendstyle box frame 10X15 STEEL
Top-Features
- Plastic frame
- Image size up to 7 x 10 cm
- Normal glass
- Made of Plastic
- Occasion: Neutral
Trendstyle box frame 10X15 STEEL
TRENDSTYLE PROFIL KP
semicircular plastic profile with foiled surface in various formats and colors
Molding: Plastic semicircular profile,bevel cut passepartout suitableColors
: green, black, champagne, steel, silver/black, gold, turquoise, bronze, indigo blue, red, silver, anthracite/black, white
Glass: clear glass, washedInlay
: light gray, punched
Back panel: Hardboard, up to 20x30 cm with hangerHanger
: up to 24x30 cm hanger in rotary clamp, from 28x35 cm 2 jumbo hangers, from 60x80 cm 4 jumbo hangersClosure system
: rotary clamp closurePackaging
:foil, shrink wrapped
, from 20x30 cm cardboard protective corners with additional edge protection at bottom
| General | |
|---|---|
| Product type | Plastic frame |
| Table frame | ✔ |
| Colour | steel |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 7 x 10 cm |
| Glass type | Normal glass |
| Material | Plastic |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 135 mm |
| Height | 180 mm |
| Depth | 135 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 225 g |
| Other features | |
|---|---|
| agName | Plastic frame |
| Image size | 10 X 15 |
| Product world | 05 Young Living |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product















Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.