Stockholm Woodr. 013X018 NUSSBAUM
Top-Features
- Wood frame
- Image size up to 9 x 13 cm
- Normal glass
- Made of Wood
- Occasion: Neutral
Stockholm Woodr. 013X018 NUSSBAUM
Wooden frame Stockholm
Wood block profile grained, with bevel cut passepartout in various formats and colors.
Molding: wood block profile
Colors:black, gray, natural, walnut, beech, silver, white.
Glass: Washed clear glass
Inlay: with bevelled passepartoutBack panel
: MDF, up to 20x30 cm with stand-up display
Suspension: eyelets for portrait and landscape hanging
Closure: twist clip
Packaging: shrink-wrappedfoil, from 20x30 cm cardboard protective corners with additional edge protection at bottom
| General | |
|---|---|
| Product type | Wood frame |
| Table frame | ✔ |
| Colour | walnut |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 9 x 13 cm |
| Glass type | Normal glass |
| Material | Wood |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 160 mm |
| Height | 210 mm |
| Depth | 160 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 382 g |
| Other features | |
|---|---|
| agName | Wooden frame |
| Image size | 13 X 18 |
| Product world | 20 Country Style |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product









Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.