1/4" clamping plate with anti-twist 80mm
Top-Features
- Max. height: 1.3 cm
- With 1 segments
- Made of Aluminum
- Pack size: 1.3 cm
- Outside material: Aluminum
1/4" clamping plate with anti-twist 80mm
QPL AT-2 1/4"
| General | |
|---|---|
| Type | quick-release plate |
| without head | ✔ |
| Colour | blue |
| Features | |
|---|---|
| outer material | Aluminum |
| Material | Aluminum |
| Max. height | 1.3 cm |
| Min. height | 1.3 cm |
| Pack size | 1.3 cm |
| Segments | 1 |
| Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 39 x 82 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 80 g |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product









Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.