35 white sheets (70 pages )Dimensions: 280x305 mmBook cover material : imitation leather wine red
Top-Features
- Made of Faux leather
- With 70 pages
- Page colour: white
- Occasion: Neutral
- Size: 28 x 30,5
35 white sheets (70 pages )Dimensions: 280x305 mmBook cover material : imitation leather wine red
This luxurious photo album "Lonzo" offers a lot of space for your photo collection on 70 white pages. Up to 210 photos in standard format 10x15 cm can be stored here. In a small pocket can be stored, for example, a photo CD. To preserve the quality of your photos for a long time, there are protective glassine sheets between the pages, which protect the photos from dirt or sticking together.
| General | |
|---|---|
| Type | book album |
| Colour | red |
| Features | |
|---|---|
| Page colour | white |
| Occasion | Neutral |
| Material | Faux leather |
| Number of pages | 70 |
| Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 28 x 30,5 cm |
| Wide | 280 mm |
| Height | 305 mm |
| Depth | 50 mm |







Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product









Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.