Amazing Memories book album, 30X30 cm, blue
Top-Features
- Made of Art print
- With 100 pages
- Page colour: white
- Occasion: Neutral
- Size: 30 x 30
Amazing Memories book album, 30X30 cm, blue
Book album Amazing Memories
Book-bound photo album with high quality laminated art print cover in three colors, assorted. The album in 30x30 cm format has 100 white pages made of acid-free photo cardboard and white glassine protection pages and is equipped with a CD and negative archive. The series is available in many other articles.
Color: blue, salmon, greenPackaging
:shrink-wrapped foil.
| General | |
|---|---|
| Type | Book album |
| Colour | blue |
| Features | |
|---|---|
| Page colour | white |
| Occasion | Neutral |
| Material | Art print |
| Number of pages | 100 |
| Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 30 x 30 cm |
| Wide | 5.5 mm |
| Height | 300 mm |
| Depth | 300 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 1200 g |
| Other features | |
|---|---|
| agName | Classic & Design Albums |
| Archive | Albums to paste |
| Image size | 30 X 30 |
| Binding | book bound |
| Interesting | only available in specified order unit |
| Glassine | with white glassine protection pages |
| Product world | 05 Young Living |







good and inexpensive, fast delivery
gut und günstig, schnelle Lieferung
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate productgood and inexpensive, fast delivery
Review automatically translated! Show originalgut und günstig, schnelle Lieferung










Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.