Chic portrait frame with stand for pretty presentation of a 13x18 cm picture.
Top-Features
- Metal frame
- Image size up to 13 x 18 cm
- Normal glass
- Occasion: Neutral
Chic portrait frame with stand for pretty presentation of a 13x18 cm picture.
Portrait frame pearl
Portrait frame, silver, rectangular with applied pearls for a 5x7 cm photo. Perle is available in different frame sizes.
Bar: metal frame, rectangularColor
:
silver
Glass: washed clear glass
Inlay: paper, printed
Back panel: MDF
Suspension: with stand
Packaging:
individually packed in cardboardbox.
| General | |
|---|---|
| Product type | Metal frame |
| Table frame | ✔ |
| Colour | silver |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 13 x 18 cm |
| Glass type | Normal glass |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 164 mm |
| Height | 204 mm |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product









Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.