Gallery Passep. 015X020 BLACK
Top-Features
- Passepartout
- Image size up to 10 x 15 cm
- No glass
- Made of Cardboard
- Occasion: Neutral
Gallery Passep. 015X020 BLACK
Passepartouts
Our mounts are made of acid-free cardboard in 1.4 mm thickness without exception. They have a white core, are perfectly colored and have an exact bevel cut.
Colors: green, black, cream, gray, chamois, dark blue, red, polar white, anthracite, snow white
Packaging:
:
| General | |
|---|---|
| Product type | Passepartout |
| Colour | black |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 10 x 15 cm |
| Glass type | No glass |
| Material | Cardboard |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 150 mm |
| Height | 200 mm |
| Depth | 150 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 17 g |
| Other features | |
|---|---|
| agName | Mounts |
| Image size | 15 X 20 |
| Product world | 60 mounts |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product









Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.