Home wood r. 040X040 BLACK
Top-Features
- Wood frame
- Image size up to 28 x 28 cm
- Normal glass
- Made of Wood
- Occasion: Neutral
Home wood r. 040X040 BLACK
Wooden frame Home
wide block profile with sawed surface in various formats and colors with bevelled passepartout
Moulding: Block profile, roughened surface structure, matt
Colors: black, beige brown, gray, natural, blue, walnut, medium brown, bordeaux, polar white, cream white, light gray
Glass: washed clear glass
Passepartout: bevel
cut passepartout, white
Back wall: hardboard , up to 18x24 cm with stand-up
Hanger:
Rotary clamp from 20x30 two additional hangers
Closure: Rotary clamp
Packaging:
shrink-wrapped film, from 20x30 cm cardboard protective corners with additional edge protection at the bottom
| General | |
|---|---|
| Product type | Wood frame |
| Colour | black |
| Features | |
|---|---|
| Occasion | Neutral |
| Picture size | 28 x 28 cm |
| Glass type | Normal glass |
| Material | Wood |
| Dimensions | |
|---|---|
| Wide | 445 mm |
| Height | 445 mm |
| Depth | 445 mm |
| Weight (incl. battery and memory card) | 1500 g |
| Other features | |
|---|---|
| agName | Wooden frame |
| Image size | 40 X 40 |
| Product world | 20 Country Style |
Your opinion counts! Are you satisfied with this product? Write a short review and help others to find a suitable product!
Rate product









Simply subscribe and receive weekly updates and offers on photography and video equipment.